Sygnalizowanie błędów w chłodziarko – zamrażarkach marki Electrolux

Chłodziarko – zamrażarki sygnalizują awarie za pomocą lampek kontrolnych (wersje bez wyświetlaczy), kodów błędów na wyświetlaczu i sygnałów dźwiękowych. Do poprawnego odczytania sygnału potrzeba jest instrukcja obsługi lub specjalistyczna wiedza, jednak – jak dobrze wiemy – większość papierów dostarczanych wraz z urządzeniem mniej więcej po roku tajemniczo znika z mieszkania. Dlatego też poniżej zamieszczamy krótki spis kodów błędów i sygnałów wraz z opisem.

Kody błędów na wyświetlaczu

Alarm dźwiękowy

Alarm dźwiękowy zazwyczaj dotyczy zbyt wysokiej temperatury w komorze. Powodów może być wiele: problemy z układem chłodzenia, niedomknięte drzwi czy zbyt dużo ciepłych potraw wstawionych do jednej komory. Jeżeli problem utrzymuje się przez dłuższy czas (zamknięcie drzwi i opróżnienie komory nie pomoże), wzywamy serwis w celu zdiagnozowania usterki.

Miganie oświetlenia wewnętrznego chłodziarki

Urządzenie sygnalizuje niewłaściwą (zbyt niską lub zbyt wysoką) temperaturę otoczenia. Sprawdź na tabliczce znamionowej oznaczenie kwalifikacji klimatycznej (Climate Class) i ustaw urządzenie w pomieszczeniu z określoną temperaturą. Alarm akustyczny najczęściej występuje w parze z miganiem lampki kontrolnej.